Riecky Relax & Fitness

Cvičenie

photo 1434754205268 ad3b5f549b11

Revolúciu v cvičení zažijete v Riecky Relax & Fitness

Ako natrénovať 95% svalov za 20minút.

Uponáhľaná doba neustále privádza vedcov a výskumníkov objavovať nové systémy zjednodušenia života. Aj vo svete FITNESS je niečo nové, niečo čo môžeme nazvať revolúciou a čo nájdete aj vo fitnescentre Riecky Relax & Fitness.

Elektro Myo Stimulácia, EMS, teda elektrická stimulácia svalov, je pojem, ktorý sa už dávno objavil v medicíne v rehabilitácii a rekonvalescencii. Pomocou slabých, ale veľmi častých elektrických impulzov sú svaly aktivované rovnakým princípom, ako ich aktivuje telo. No omnoho častejšie, ako sme sami schopní dokázať vôľou.

Pri elektroliečbe sa svaly stimulujú lokálne. Ak by sme mali takto aktivovať celé telo, trvalo by to niekoľko hodín.

A tak sa začala používať komplexnejšia metóda najmä v kozmonautike, ktorá zapojí celé svalové skupiny, časti tela až celé telo súčasne. Tiež preto, aby kozmonautom neatrofovali svaly pri dlhom pobyte bez gravitácie. A odtiaľ smeroval už len krôčik k využitiu pre každého, či už sa jedná o vrcholových športovcov alebo obyčajného smrteľníka.

Stačí len 20 minút týždenne

Všetci vieme, že pokiaľ chceme precvičiť celé telo, chodíme cvičiť pomerne často a trávime v posilňovni veľa času.
Pri EMS tréningu, ktorý je rozdelený na 4 sekundy záberu a 4 sekundy uvoľnenia prebieha každú sekundu 85 svalových kontrakcií. V 20 minútovom tréningu sme teda 10 minút spevnení a 10 minút uvoľnení. To je 51 tisíc kontrakcií.

Ako prebieha EMS tréning? V našom fitnescentre sme traja odborne vyškolení tréneri na EMS tréning. Tréning vždy prebieha pod kontrolou vyškoleného trénera. Klient dostane špeciálne športové oblečenie, ktoré zadržiava vodu, aby sa impulz dostal vodivým prostredím do tela. Ďalej sa nasadí vesta a pásy s elektródami. A tréning môže začať, na začiatok nastavujeme intenzitu impulzov jednotlivých partií tela. Po nastavení nasleduje tréning, pri ktorom tréner prevádza jednotlivé úkony, ktoré zopakujeme. Napíname a uvoľňujeme podľa pokynov trénera. Tréner kontroluje klienta a prípadne koriguje intenzitu v jednotlivých častiach tela pomocou prístroja. Klient je po celú dobu pod odborným dohľadom. Po 20 minútach je hotovo. A to stačí na celý týždeň.

95% svalov? Touto metódou sme schopní zapojiť svaly, ktoré v praxi svojou vôľou zapojiť nedokážeme. Napríklad všetky svaly panvového dna, hlboké chrbtové svalstvo, ochabnuté svalstvo v nehybnej končatine (po úraze) a podobne. Tiež odstraňuje svalovú dysbalanciu, ktorá je najčastejšia príčina bolesti chrbtice.

Je to vyčerpávajúce? Záleží na intenzite, ktorú si s trénerom nastavíte.

Pre koho je EMS vhodné? Najmä pre ľudí, ktorým sa cvičiť nechce, alebo nemajú čas. Ale aj pre ľudí s rôznymi obmedzeniami .. prípadne ak hrozí operácia chrbta v oblasti platničiek, kedy už aj akékoľvek cvičenie robí problém, EMS to dokáže vylepšiť. Sú prípady, kedy sa problémy s chrbticou odstránili dostatočne na to, aby človek nemusel podstúpiť operáciu.

Môžem trénovať na EMS, ak mám v tele kovový predmet, po nejakej operácii? Áno, je to úplne bezpečné.

Aké problémy dokáže ešte EMS vyriešiť?

  • Chudnutie, zvýšenie energetického výdaja,

  • Spevnenie tela,

  • Odstránenie bolesti chrbtice,

  • Skoncovanie s celulitídou,

  • Nárast sily celého tela

Príďte vyskúšať. Prvý tréning (úvodných 12 minút) máte ZDARMA. Stačí len rezervovať si termín, tak neváhajte. Kontakt: 0911 854 908

31. máj 2016, Predvolený administrátor