Riecky Relax & Fitness

Cvičenie

luska

Tajomstvo úspechu?

Neviete sa odhodlať  a stále čakáte na nejaký impulz, ktorý vás k tomu "dokope"? Nečakajte, že sa zjaví sčista-jasna odniekiaľ. Sám nepríde. Aj ja som sa dlhé roky domnievala, že veci akosi prinesie osud, že sa o ne nemusím pričiniť. Pamätajte, že o svoj osud sa musíte postarať sami. V cvičení to platí stonásobne viac. Myslíte, že sa niekto rodí pod šťastnou hviezdou a má na ružiach vystlané? Nie je to tak, aj tí, ktorí sa vám zdajú, že ľahko prechádzajú životom, bez nejakých väčších problémov a prekážok, majú svoje starosti. I keď ich niekedy nevidíme, alebo skôr nechceme vidieť.   

Tak to je aj s našim telom.  To, že niekto nájde cestu a spozná ako jeho telo funguje, respektíve ho začne naozaj počúvať, je len výhra každého z nás.

Je pravda, že niektorí  ľudia majú inú genetiku a ide im to rýchlejšie, ale vy teraz príspevok nečítate preto, že potrebujete výhovorku. Vy chcete začať .

Vrátim sa k tomu ako sa teda naštartovať. Vieme, že diéty z reklám, časopisov a internetu na vás nezabrali. K tomu sa už nevracajte, je to minulosť. Teraz je načase ísť za svojim cieľom. Aký je? Chcem byť o desať kíl ľahšia? Chcem mať „tehličky“ na bruchu? Na tom nezáleží. Musíte si ho však ujasniť a zreteľne niekde napísať. Ideálne na chladničku, kde vás to nebude nabádať  vyjedať.  Posledné čo v hlave musíme dotiahnuť je termín. Potrebujete konkrétny dátum a rok. Najlepšie je stanoviť  termín po troch mesiacoch. Nieže si ho dáte o rok, tak to nikdy nesplníte. Ročné ciele sú celkom iná kategória. Úplne skvelé je, keď sa na tom s niekým serióznym dohodnete. Jednoducho, vtedy a vtedy budeš vo forme, lebo...

Ak ste si už v hlave všetko naprogramovali, neostáva nič iné ako začať. Mne osobne sa veľmi páči, že keď sa už odhodláte, môžete to spustiť kedykoľvek vás napadne. Jedinou prekážkou ste vy. Nikto iný vás zastaviť nemôže.  To je najdôležitejšie, čo si musíte uvedomiť.

Na jednej strane máme úžasnú dobu, všetko rýchlo vyhľadáme na webe. Všetky tipy, rady a recepty. Motivačné videá, krásne telá fitnesiek na súťažiach. Nájdeme to rýchlo a jednoducho. Je toho toľko, že nestačíme sledovať, čo všetko sa dá dokázať. Na druhej strane, nájdete aj rady a tipy, ktoré sa bijú. Zrazu nič nezapadá a nevidíte v tom logiku. Jeden káže to, druhý ono. Všetci môžu mať pravdu. Jediné správne rozhodnutie, ktoré môžete v tej chvíli urobiť, je počúvať len jedného. Je na vás pre koho sa rozhodnete, či už to bude tréner, web stránka, motivačné videá. Vždy by ste sa mali nechať viesť len jednou osobou. Prípadne sami sebou.

8. dec 2016, Lucia Riecka